День партизанської слави Гурток «Юні екскурсоводи»
22 вересня 2001 року, в день 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Другої світової війни, у нашій країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента України № 1020/2001 від 30.10.2001.
Це - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.
Перші загони партизанів з’явились в Україні восени 1941 року під Черніговом та Сумами під керівництвом Миколи Попудренка та Сидора Ковпака. Партизанський рух в Україні набув масовості з кінця 1942 року. Такий активний спротив окупаційному режиму з боку мирного населення виник внаслідок нещадного терору, масових вбивств, геноциду єврейського населення, вивезення молоді до Німеччини на примусові роботи.
Наприкінці 1941 року на території Медвинської громади виникла підпільна група у складі 13 чоловік (керівник Кокоша А.А.). У сепні 1943 медвинські партизани приєдналися до складу 6 батальйону з’єднання партизанських загонів Київської області.
Учні, вихованці гуртка «Юні екскурсоводи», ознайомилися з відомостями про партизанський рух, що містить шкільний краєзнавчий музей та Митаївська сільська бібліотека, спланували та провели екскурсію для учнів початкової школи до будинку Героя Радянського Союзу Козяренка Івана Васильовича.
Краєзнавство – живе пізнання навколишнього світу
Юні краєзнавці – це люди, що мають покликання до пошуку відповідей на запитання, що відбувалося і відбувається на землі, де вони народилися і живуть, як жили її прародичі, що переживали, з якими труднощами стикалися, як їх переборювали; про свята і будні - всю різнобарвну палітру життя.
Тим паче, що ресурс для краєзнавчої діяльності в нашому краї настільки значний та багатий, що вистачить, мабуть, на кільканадцять поколінь юних дослідників. Природа і людина повинні жити в злагоді, підтримуючи одне одного. Але для цього треба ретельно вивчати її, мандруючи рідним краєм.
Діти, члени гуртків «Географічне краєзнавство» та «Історичне краєзнавство» розпочали дослідження рідного краю з екскурсії до найбільш відомих природних та історичних об’єктів нашого краю. Піднялися на гору «Тотоха» звідки відкривається чудовий краєвид, який додав всім гарного настрою та емоційного піднесення. А 600 - літній «Медвин - Дуб» вразив своєю величністю. Якби ж він міг розповісти про людей та події свідком яких він став за ці століття свого життя…
Хай же наші мандрівки по рідному краю будуть цікавими та змістовними.